Özel Salihli Koleji

Farklılıklarımız

Akıllı okul Eğitimde Teknoloji Odağı ile farklıyız.

Okulumuz, çağın gereksinimlerine uygun olarak özgün TECHZONE 4.0 programı ile öğrencilerimizin yaratıcılığını ve becerilerini geliştirmektedir. Öğrencilerimiz, işlevsel ve ihtiyaçlara uygun olarak tasarladıkları robotları önce kodlayarak hayata geçirir ve bu projelerini sergilerler. TECHZONE 4.0 Eğitim Programı, çocuklarımıza maker kültürü, kodlama, robotik ve D-Steam gibi dört farklı kodlama dilini öğretmek için tasarlanmıştır. Bu özel tasarlanmış atölyede öğrenciler keyifli bir öğrenme deneyimi yaşarlar ve bu çalışmaların sonucunda öğrencilerimizi bu alandaki yarışmalara hazırlarız. Eğitimde teknolojinin en son olanaklarını sınıflarımıza taşımak amacıyla her sınıfımızda internet destekli akıllı tahta, projeksiyon ve bilgisayar sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca eğitim materyallerimiz, akıllı tahta kullanımına uygun akademik kaynaklarla desteklenmektedir. Öğrenci takibini etkin bir şekilde yapmak için Okul Yönetim Bilgi Sistemini kullanırız, böylece her öğrenciyi tek tek takip eder, sınavlar, etütler ve etkinlikler gibi bilgileri kayıt altına alırız. Ayrıca “e-ödev” sistemi sayesinde sınıf bazında günlük ödevleri okul yönetim bilgi sistemine yükleriz ve velilerin bu ödevleri takip etmelerine olanak tanırız.

Dünya Diller eğitimiyle, dünya vatandaşı yetiştiriyoruz.

Okulumuz, yabancı dillerin önemini kavrayarak öğrencilere geniş bir dil yelpazesi sunmaktadır: İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca. Dil eğitimimiz, sadece bir ders değil, aynı zamanda kültürleri tanıma, iletişim aracı olarak dil kullanma ve yabancı dilde bilgi üretme yeteneklerini geliştirmeye odaklanır.

Öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmeleri, doğal bir süreç izler. Bu süreç, anlama, konuşma, okuma ve yazma aşamalarını içerir. İlkokuldan itibaren öğrencilere İngilizce dersleri sunulur ve etkinliklerle zenginleştirilen bir dil programı uygulanır. Küçük yaş gruplarında oyunlar, bulmacalar, şarkılar, drama, hikayeler, şiirler, resimler ve diğer etkinlikler öğrencilere keyifli bir dil deneyimi sunar.

Ortaokulda ise dil eğitimi daha da yoğunlaşır ve öğrenciler yabancı dil edinme programına geçerler. İngilizce dersleri, daha ayrıntılı bir program ve farklı öğretim yöntemleri ile işlenir. Okuma, anlama, konuşma ve yazma becerilerine odaklanılır. Her sınıf, kendi dil öğretmeni ile çalışır ve farklı aksanları tanıma fırsatı bulurlar. Ayrıca, yabancı dil deneme sınavları düzenlenir ve öğrencilerin seviyeleri belirlenir. Bu sonuçlara göre ek çalışma programları düzenlenir.

Her yıl, öğrencilerimizi İngiltere’deki yaz okullarına göndererek öğrendikleri dili pratik yapma fırsatı sunarız. Bu sayede dilin yaşayan bir parçası haline gelmelerini sağlarız.”

Sosyal okul anlayışı ile farklıyız

Özel Salihli Koleji, öğrencilerimizi gelecekteki öğrenimleri için titizlikle hazırlamak ve sosyal sorumluluk bilinciyle donatmak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Okulumuz, öğrencileri farklı yaş gruplarının bir araya geldiği okul ortamında bir topluluğun üyesi olarak görmektedir. Bu sayede öğrenciler, farklı etkinliklerle tanışarak sosyalleşmenin sürekli bir gelişim süreci olduğunu anlarlar. Aynı zamanda yaşam başarısının bir birey olma ve sosyal sorumluluk almayla yakından ilişkili olduğunu kabul ederiz. Öğrencilerimize topluma karşı sorumluluklarını anlatır ve toplum yararına katkıda bulunma konusunda teşvik ederiz. Bu, geleceğin başarılı liderlerini yetiştirme misyonumuzun bir parçasıdır. Öğrencilerimizin okulda “sosyal sorumluluk” kavramını öğrenmelerine ve uygulamalarına büyük önem veririz. Her sınıf grubu, sınıf seviyelerine uygun sosyal sorumluluk projeleri üretir ve uygular. Ayrıca, öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak için ilgi alanlarına uygun kulüpler ve etkinlikler sunarız. Bu, öğrencilerin aktif katılım göstermelerini, karar verme, kendine güven duyma ve olumlu sosyal ilişkiler kurma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Spor, müzik, sanat ve teknoloji alanlarında çeşitli kulüpler ve etkinlikler sunarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerine destek oluruz. Aynı zamanda sorumluluk bilincini ön plana çıkarırız, öğrencilerimize verilen görevleri yerine getirme alışkanlığı kazandırırız. Amacımız, öğrencilerimizin okul yaşantısına etkin bir şekilde katılmasını ve kendi kendilerini yönetme yeteneği kazanmalarını sağlamaktır. Bu, gelecekteki başarıları için sağlam bir temel oluşturur.

Beceri Odaklı Eğitim ile farklıyız.

Bilgi, güçtür; ancak bilginin gücü, becerilerle hayata dönüşür. Bu nedenle okulumuzda, öğrencilerimize edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulama yeteneği kazandırmaya büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimizin eğitim yolculuğu, hayata hazırlık sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu bağlamda, yaşam becerilerini önemsiyor ve ders programlarımızda bu konuya özel bir yer ayırıyoruz. Öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırlamak amacıyla bu dersi, özel atölyelerimizde keyifli bir şekilde işliyoruz

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimine ayrı bir önem veriyoruz.

Rehberlik, okulumuzun kalbinde yer alan bir hizmettir. Bu nedenle, okulumuzda iki rehber öğretmen ve bir psikolog görev yapmaktadır. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri, eğitim programlarımızın merkezinde bulunur ve öğrencilerimizin gelişimini destekler. Özellikle, okullarımızda önleyici rehberliğe büyük önem veriyoruz. Bu sayede farklı durumlarda erken müdahale şansına sahibiz. Öğrencilerimizi okula kaydetmeden önce, rehberlik birimi ve okul idaresi olarak “Aile ve Çocuk Tanıma Çalışması” gerçekleştirilir. Ardından gerekli akademik takip işlemleri tamamlanarak öğrencilerimiz okulumuza kaydedilir. Yıl boyunca, öğrencilerimiz ve aileleriyle düzenli görüşmeler yapılır ve geri bildirimler sağlanır. Bu süreçteki en önemli hedeflerimizden biri, öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerine yardımcı olmak ve güçlü yönlerini geliştirmelerini desteklemektir

Öğrenci Mentörlüğü ile daha güçlüyüz.

ÖSK, her öğrencinin bireysel gelişimini desteklemek amacıyla bireysel koçluk sistemini benimser. Bu sistem, her öğrencinin akademik ve psikososyal açıdan düzenli bir şekilde takip edilmesini sağlar. Her öğrenci, derslerine giren bir öğretmen tarafından yıl boyunca koçluk hizmeti alır.

Koç öğretmen, aile ve okul arasındaki güçlü işbirliğini teşvik eder ve öğrencilere sürekli rehberlik yapar. Mentör öğretmen, rehber öğretmen, aile ve öğrenci arasında sürekli bir iletişim ve işbirliği sürecini başlatır. Bu yaklaşım, her öğrencinin potansiyelini maksimize etmesini ve başarıya ulaşmasını sağlamak amacıyla uygulanır.

Sınav ve Etüt Sistemi ile de farklıyız.

ÖSK, 21. yüzyıl yaşam becerilerini ve disiplinler arası geçişleri interaktif bir şekilde öğrencilere sunarak akademik programını tasarlamaktadır.

Öğrencilerimizin başarısını desteklemek ve gelişimlerini izlemek için doğru ölçme ve değerlendirme çalışmalarının yapılması büyük önem taşır. Bu amaçla, farklı kaynaklardan seçilen ölçme araçları kullanılır. Özellikle farklı kaynaklardan seçilen soru tipleri ile öğrencilerimizin performansını karşılaştırabiliriz.

Bu sonuçlara dayanarak, öğrencilerimizin eksik konularını belirleyebilir ve onlara özgün destek sağlayabiliriz.

Bu ölçme sonuçlarını ve ek çalışmaları “Okul Yönetim Bilgi Sistemi” aracılığıyla velilerimizle paylaşırız. Velilerimiz, okulumuzun web sitesinden öğrencilerinin sınav sonuçlarını, aldıkları etüt sayısını ve günlük ödevlerini takip edebilirler.

Ölçme çalışmalarının ilk ayağı, tüm derslerde konu ve ünite tarama testlerini içerir.

Ayrıca, öğrencilerimizin gelişimini objektif bir şekilde izlemek için 2. sınıftan itibaren deneme sınavları düzenleriz. Öğrencilerimizi ulusal sınavlara hazırlamak da bizim için büyük bir önceliktir.

Video

Anılarla ÖSK

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)